Podczas zakupu ciągnika siodłowego i naczep, ponad 90% kupców posiłkuje się leasingiem. Taka forma finansowania pozwala na korzystanie z pojazdu, przy niskim inwestowaniu swoich środków.

 

Leasing ciągnika siodłowego to również znaczne względy podatkowe, jak również brak obniżenia zdolności kredytowej. Dodatkowym plusem leasingu jest to, że banki nie weryfikują zdolności kredytowej, co umożliwia wziąć pojazd w leasing, nawet tym firmom które odnotowały stratę.

leasing ciągnika siodłowego

Leasing ciągnika – dlaczego warto?

– możliwość zaliczenia zakupu w koszty 2 razy szybciej niż przy płaceniu gotówką. Amortyzacja ciągnika siodłowego zakupionego za gotówkę trwa 7 lat. 3 lata trwa wrzucenie w koszty zakupionego ciągnika w leasingu operacyjnym.

– leasing jest traktowany jako koszt, dzięki czemu firma nie obniża zdolności kredytowej

– mało znienawidzonej „papierologi”

– szybkość uzyskania – nawet 3 dni

– obniżenie podatków

– uproszczone procedury

– wysokie limity finansowania – nawet 400 000 zł

Leasing ciągnika a nowa firma

Nowe firmy mają bardzo utrudnione finansowanie kredytami. Większość banków udziela kredytów dopiero po 12 miesiącach prowadzenia działalności. Tu z pomocą przychodzi leasing, który można otrzymać już od 1 dnia prowadzenia działalności. Ponadto oferta leasingu dla branży transportowej jest na tyle duża, że pozwala się dopasować do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Jesteś zainteresowany leasingiem? A może potrzebujesz porady od specjalisty?

Wypełnij formularz – czekaj na kontakt od nas!
Udostępnij jeśli artykuł Ci się przydał: