Prowadząc firmę transportową można wziąć w leasing nie tylko ciągnik siodłowy, ale również przyczepę i naczepę, jak również chłodnie, wywrotki czy cysterny. Praktycznie mówiąc – wszystko bez czego nie będzie można wykonywać swojej działalności.

Jakie naczepy można wziąć w leasing?

Najczęściej leasingowane przez firmy transportowe są naczepy i przyczepy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wyleasingować cysterny, silosy czy naczepy niskopodwoziowe. Leasingować można nowe jak również używane, aczkolwiek do używanych naczep będzie niezbędne wykonanie ich wyceny. W dodatku do leasingu nie potrzeba mieć wkładu własnego, a ustalając większą kwotę wykupu można znacznie obniżyć koszt miesięcznej raty. W przypadku naczep leasing może wynosić minimalnie 3 a maksymalnie 5 lat, w przypadku przyczep będzie to minimalnie 2 a maksymalnie 5 lat.

Jak otrzymać leasing na przyczepę lub naczepę?

Istnieją dwie procedury uzyskania leasingu – uproszczona i standardowa. Uproszczony leasing wymaga jedynie dwóch dokumentów – wniosek leasingowy oraz ofertę zakupu w postaci faktury proforma. Nie jest wówczas wymagane dostarczenie dokumentów finansowych.

Z reguły, nowo powstałe firmy, będą musiały mieć wkład własny na poziomie 20%, a w przypadku naczep używanych – 5%.

Udostępnij jeśli artykuł Ci się przydał: