Ubezpieczenie GAP, pomimo stosunkowo krótkiej dostępności na naszym rynku – stało się bardzo popularne. Nie dość, że zabezpiecza nasz interes – w razie czego nie będziemy musieli nic dopłacać firmie leasingowej, to nie kosztuje wiele, ponieważ składka zawiera się w racie leasingowej. Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia GAP?
Rodzaje GAP
Są różne ubezpieczenia GAP, oferujące inne warunki wypłaty ewentualnego odszkodowania. Do wyboru mamy GAP finansowy, indeksowy oraz fakturowy. Omówienie typów ubezpieczeń GAP – przeczytasz w tym artykule.
Czas ubezpieczenia
Przy podpisywaniu umowy o GAP należy zwrócić szczególną uwagę na okres ochrony. Najbezpieczniej zawrzeć umowę na taki sam czas ile trwa umowa leasingowa.
Ile kosztuje GAP?
Cena ubezpieczenia GAP może się różnić w zależności od firmy w której podpisujemy umowę. Trzeba więc porównać cenę w kilku firmach i wybrać najtańszą. Niektórzy leasingodawcy pozwalają wykupić GAP na własną rękę. Najlepiej poszukać najlepszej oferty, co pozwoli nam zaoszczędzić kilkaset złotych.
Maksymalna kwota do wypłaty.
Ważną kwestią jest suma ubezpieczenia jaką w razie czego, ubezpieczyciel nam wypłaci. Warto się upewnić 2 razy na jaką sumę podpisujemy umowę.
Podmiot uprawniony.
Podmiot uprawniony – czyli kto otrzyma odszkodowanie. Czy będzie to instytucja która udzieliła finansowania, czy leasingobiorca. Najlepiej by było, żeby podmiotem uprawnionym była osoba która będzie użytkować pojazd. W razie szkody to on otrzyma pełną kwotę odszkodowania i będzie mógł spłacić leasingodawcę, a ewentualna nadwyżka przyda się na wkład kolejnej umowy leasingowej.
Czy warto?
Tak? Warto. Tutaj powiedzenie „chytry traci 2 razy” jest najbardziej uzasadniona. Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie GAP chroni przede wszystkim nas, abyśmy nie musieli spłacać rat leasingu w momencie w którym stracimy samochód.
Jesteś zainteresowany leasingiem? A może potrzebujesz porady od specjalisty?
Wypełnij formularz – czekaj na kontakt od nas!